ALMANCA SAYıLAR NO FURTHER A MYSTERY

almanca sayılar No Further a Mystery

almanca sayılar No Further a Mystery

Blog Article

Burak dedi ki: 6 Haziran 2022, 23:fourteen Hocam en A1’en baştan gramer konularına çalışmaya ve not tutmaya başladım.Ufak tefek hatalar çAlright standard,bu kadar iyi içerik hazırlayıp ücretsiz bi şekilde halka sunmanıza rağAdult males böylesine değer bilmez insanların bile yorumlarına naiflikle yaklaşıyorsunuz.Hem sizi tebrik ediyor hem de böylesine boş insanları görmezden gelmenizi diliyorum.

Almanca Sayılar’da twenty’den sonraki sayılar, birler ile onlar basamağının arasına “und” kelimesinin gelmesi ile oluşturulur. Ancak Almanca sayılarda bizim dilimizdekinin tam tarsi olarak ilk başta birler basamağı önce yazılır daha sonra ise onlar basamağı.

tweet Observe @almncaeskisehir Arkadaşlar selamlar, Almanca sayılar denilince bir çAlright öğrencim “almanca sayıları konusunun” zor olduğunu,konuyu anlamadıklarını söğlediler…Ancak sayıları thirty dakika içinde öğrendikleri zaman bu korkularının eğitim sisteminin eksiklerinden kaynaklandığını anladılar ve Almancaya karşı daha çOkay sempati duymaya başladılar…

mutlaka herkesi yakından ilgilendiren bir konudur. Bu sebeple sizler için Almanca Sayıların yazılışları ve okunuşları hakkında kapsamlı bilgiler derledik.

It's obligatory to procure consumer consent just before operating these cookies on your website. SAVE & Settle for

Aşağıdaki konuda yer alan tablolarda selamlaşma ve vedalaşma ile ilgili kelimelere göz atabilirken, günlük hayatta en sık kullanılan konuşma kalıplarına da erişebilirsiniz.

Bir de ninety one sayısına bakalım. İlk olarak bir anlamına gelen Almanca almanca sayılar ein kelimesi gelir. Araya ve anlamına gelen und kelimesi gelir. Son olarak da 90 sayısının Almanca karşılığı olan neunzig gelir. Kural devamındaki sayılarda da bu şekilde ilerler.

Sizler de Almanca Sayılar veya İngilizce Sayılar konu başlıklarından gramer kurallarına ve söz dizimi şekillerine kadar Almanca’da ustalaşmak isterseniz, Almancax.com’u iyi bir başlangıç noktası olarak kabul edebilirsiniz.

Almanca 100 e kadar sayılar yukarıda bulunan ilk yirmi sayının ezberi ve öğrenimi sonucunda çok rahat hakim olunacak bir konudur. Dilerseniz ilk yirmiden sonra sayıların nasıl devam ettiğine bakalım.

Almancada kesirli sayılar, sıra sayılarının sonuna –tel ya da –stel eki getirilerek oluşturulur. –

Almanca sayıları en hızlı şekilde öğrenebilmek için sizing sunduğumuz rakamları tek tek okuyarak ve dinleyerek pratik yapmalısınız.

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere advertisementımı, e-posta adresimi ve Web page adresimi bu tarayıcıya kaydet.

 Aşağıda verilmiş olan tabloda Almanca sayıları öğrenmek isteyen bireyler için 100 e kadar Almanca sayılar ve okunuşları bulunmaktadır. Almanca sayılar 100 e kadar olan sayıları bir deftere not etmeniz ve bolca tekrar yapmanız büyük fayda sağlayacaktır.

Öğreneceğimiz bu konuda sizlere Almanca’da tanışma ile ilgili sohbetlerin kurulmasında lawnımcı olacak bazı kelimeleri ve cümleleri sizlere sunduk.

Report this page